Prawda czy fikcja filmowa?O autorze:
Jacek Borkowski specjalista ds. Sprzedaży
i Marketingu w firmie Profesal.


Prawda czy fikcja filmowa?

Kilka dni temu obejrzałem film, w którym w jednej ze scen główny bohater, dozorca nieruchomości, usiłuje naprawić instalację sanitarną w jednym z mieszkań na osiedlu. Nie jest jednak w stanie samodzielnie tego dokonać. Informuje właścicielkę mieszkania o konieczności wezwania hydraulika. Kobieta oburzona niesamodzielnością dozorcy składa skargę, że ten nie dopełnił swoich obowiązków. Kolejna scena ukazuje pracownika znajdującego się przed stertą dokumentów swojego szefa. Natłok papierów, rozrzuconych notatek sprawia, że mężczyzna nie potrafi odnaleźć w stercie dokumentów skargi otrzymanej od właścicielki naprawianego mieszkania. Jako widz uświadamiam sobie, jak często sami znajdujemy się w podobnej sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie odnaleźć poszukiwanego dokumentu bądź informacji, pomimo przetrząsania nieuporządkowanych materiałów czy też natłoku plików. Jak pracując w chaotyczny sposób możemy jednocześnie sprawnie panować nad swoim otoczeniem i obowiązkami? Jak łatwiej i skuteczniej organizować oraz ułatwiać swoje codzienne czynności służbowe?

Często spotykam się ze stwierdzeniem, że systemy informatyczne to dodatkowe koszty dla firmy. Tymczasem często więcej pieniędzy zostaje poświęcane na wykonywanie tych samych czynności w dłuższym czasie. Często zatrudniana jest także kolejna osoba, która zajmuje się wprowadzaniem danych oraz próbuje opanować chaos mający miejsce w firmie. Również sami konkretni pracownicy, na przykład serwisanci często przyjeżdżając na miejsce zgłoszenia dopiero zbierają informacje, z których tworzą później protokół naprawy oraz wprowadzają dane do systemu za pomocą komputera. A przecież mogliby się pojawić na miejscu zdarzenia z gotowym rozwiązaniem i na bieżąco uzupełniać potrzebne dane za pomocą ekranu telefonu.

System informatyczny wpierający działania Twojej firmy powinien być dopasowany do sposobu funkcjonowania firmy i zespołu. Tylko taka personalizacja umożliwi skuteczne działanie oraz satysfakcjonujące efekty. Masz dość chaosu w dokumentacji, jednocześnie zastanawiasz się jak zwiększyć konkurencyjność firmy? Nie jesteś zadowolony z obecnie wykorzystywanego systemu? Sprawdź, co możemy Ci zaproponować w zakresie systemów informatycznych wpierających działania i pracę firm.