Inspiracje wewnątrz organizacji

Inspiracje wewnątrz organizacji

Mówi się , że ludzie z natury są kreatywni. Nie ma jednak studni bez dna co znaczy, że każdy czasem może nie mieć pomysłu.

Zbieraj pomysły od swoich pracowników w skuteczny sposób.  Przeprowadzaj selekcje tych, które są dobre i mogą wesprzeć firmę, a odrzucaj te nie wnoszące żadnej wartości.

Gromadzenie pomysłów to proces, który jest elementem ciągłego doskonalenia firmy.  Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy opracować nowe rozwiązania małymi kosztami.

World CafeJedną z bardziej popularnych metod zbierania pomysłów jest proces Facylitacji. Przykładem metod używanych w nim będzie tak zwane World Cafe. Polega ona na stworzeniu warunków pozwalających na swobodną interakcje zespołów, przy zachowaniu odpowiedniej atmosfery.

Opiera się na cyklicznym przemieszaniu zespołu tworząc nowe podgrupy. Te natomiast mają za każdym razem innych członków co przyczynia się do rozwoju pomysłu.

Jedną z najpopularniejszych metod, służącej do gromadzenia pomysłów jest proces Facylitacji, czyli angażowania ludzi do rozwiązywania problemów przy pomocy własnych zdolności za pośrednictwem narzędzi pomagających w procesach twórczych.  Metodą używaną jest tak zwana World Cafe, która polega na stworzeniu warunków sprzyjających swobodnej interakcji zespołów. Opiera się na cyklicznym przemieszaniu zespół, aby powstały nowe podgrupy, w celu ciągłego rozwoju pomysłu.

Najprostszą metodą jednak jest zaangażowanie do tworzenia pomysłów członków organizacji. Poprzez zaangażowanie kierownictwa do słuchania ludzi, możemy otrzymać rewolucyjne pomysły.

Formy zbierania pomysłów według Lean Action Plan

badanie zbierania pomyslow

Badanie zostało przeprowadzone na 288 użytkownikach portalu LinkedIn w czerwcu 2019 roku

W firmie Profesal do pozyskiwania pomysłów stosujemy wszystkie metody, aby nasz system stawał się coraz lepszy i bardziej pomocny dla organizacji. Oprogramowania Profesal Prime posiada specjalną modyfikację, pozwalającą na opisywanie własnych pomysłów zależnych od kategorii, co pomaga nam w ich gromadzeniu.